Intenzívne pulzné svetlo – IPL

Nežiaduce chĺpky na tele a tvári predstavujú estetický problém rovnako pre ženy, ako aj pre mužov. Fotoepilácia predstavuje najmodernejšie a najdostupnejšie riešenie, ktoré umožňuje dlhodobé a úplné odstránenie nechceného ochlpenia.

Trvalá epilácia všetkých chĺpkov (tmavých, svetlých aj šedivých), ktorá je vhodná pre ženy aj mužov.

PRÍSTROJ JE URČENÝ NA:

  • trvale odstraňuje všetky chĺpky
  • fotorejuvenizácia, omladzuje pleť (stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu)
  • odstraňuje pigmentové škvrny (rôzneho pôvodu)
  • odstraňuje žilky (rozšírené žilky, prevencia a následné ošetrenie jaziev a strií)

AKO FUNGUJE?

Fotoepiláciu vykonávame pomocou najmodernejšej technológie na trhu. Vvyužívame prístroj E-Light, ktorý pracuje na báze širokospektrálneho svetla IPL kombinovaného s rádiofrekvenciou.

Pri IPL epilácii (tiež známej ako fotoepilácii) na rozdiel od bežnej depilácie (holenie žiletkou, depilačné krémy,…) dochádza k dlhodobému odstráneniu chĺpkov. Počas ošetrenia pulzné svetlo pomocou selektívnej fototermolýzy napáda farbivo (melanín), ktoré sa nachádza v chĺpkoch. Vlasové korienky, teda folikuly, sú tepelne narušené vďaka pôsobeniu bipolárnej rádiofrekvencie. Toto úmyselné poškodenie korienkov má za následok postupné vymiznutie ochlpenia v ošetrovanej oblasti (ide teda o úplnú epiláciu). Intenzívne pulzné svetlo dokáže zachytiťchĺpky všetkých farieb, aj svetlé a šedivé chĺpky.

AKO PREBIEHA OŠETRENIE?

Na ošetrované miesto sa nanesie chladivý gél a oči sú chránené tmavými okuliarmi. Následne sa na pokožku priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa širokospektrálne pulzné svetlo spolu s bipolárnou rádiofrekvenciou. Táto technológia so sebou nenesie žiadne neželané efekty ani riziká. Je takmer bezbolestná, vzniká iba pocit jemného štípania a pokožka môže javiť známky iritácie, ktoré však zmiznú väčšinou v deň ošetrenia.

PRED IPL OŠETRENÍM JE ZAKÁZANÉ

Mesiac pred plánovaným ošetrením sa nesmie ošetrované miesto epilovať horúcim voskom ani epilačným prístrojom (chĺpky je možné zastrihávať alebo holiť žiletkou). Tiež sa chĺpky nesmú vytrhávať pinzetou alebo odstraňovať rôznymi chemickými prípravkami. Pokožka by sa tiež nemala vystavovať prudkému slnečnému svetlu a tiež neodporúčame navštevovať solárium 10 dní pred a po ošetrení a neparfumovať ošetrované miesto. Pre dokonalý efekt nechajte narásť chĺpky 1-3 mm pred úkonom IPL.

STAROSTLIVOSŤ PO OŠETRENÍ

Je možné zaradiť sa späť do každodenného kolobehu bezprostredne po ošetrení.

AKO ČASTO ZÁKROK OPAKOVAŤ?

Potrebný počet ošetrení je vysoko individuálny, avšak väčšinou je potrebná séria 6 až 10 ošetrení. Medzi jednotlivými ošetreniami je nevyhnutné dodržať 4 – 6 týždnov prestávku. 

Kontraindikácie:

  • tehotenstvo
  • onkologické ochorenia
  • otvorené rany a kožné ochorenia
  • čerstvo opálená pokožka
  • alergia na svetlo

Zanechaj komentár